
#Suli, munka
571 db cikk a témában
Egyetemi tanulmányok külföldön: hova érdemes jelentkezni?
Ausztriában augusztusig lehet jelentkezni orvosképzésre, amennyiben valaki kimarad a magyar egyetemekről, még mehet Bécsbe tanulni. Semmi sem lehetetlen, de nagyon nehéz bent maradni - mondja az egyik kint tanuló magyar lány.
Egyre népszerűbb az E-felvételi
A felsőoktatási e-jelentkezések során 580.881 bejelentkezést regisztrált az üzemeltető, a felvételizők több mint 300 ezer dokumentumot töltöttek fel, majd 26 ezren indítottak bankkártyás fizetést; a péntek éjfélkor zárult jelentkezések során összesen 66.519-szer próbáltak a felhasználók az Ügyfélkapu útján hitelesítést kezdeményezni - közölte az Oktatási Hivatal hétfőn az MTI-vel.
Különóra: kell vagy nem? Mennyibe kerül?
A különóra hasznos dolog, ha magadtól jársz rá, ha a szüleid nyomására. Hogy ki miért áldozza fel a szabad délutánjait egy fárasztó iskolai nap után, az egyéni motiváció függvénye. Hogy ki teheti meg, hogy magántanárt fizessen, az pedig pénz kérdése.
Hogyan kezeljük a tanárok szeszélyeit?
Minden iskolában van legalább egy-két olyan tanár, akinek megvannak a saját kis módszerei, amik eltérnek a hagyományostól. És most nem a digitális tábláról beszélünk, hanem a szeszélyes tanárokról. Azokról, akik láthatóan gyűlölik a gyerekeket, pedig ők választottak olyan munkát, mely során egész nap velük kell foglalkozniuk...
Magyar tinik a YouTube űrlaboratóriumában
Hamarosan megtudjuk, hogy van-e magyar a YouTube Space Lab (Űrlaboratórium) projekt regionális győztesei között. 60 döntős várja az eredményt, köztük az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium tanulója Galgóczi Gábor, aki Egri Péterrel közösen pályázott.
Top 10 dolog, amit a suliban is taníthatnának (5. rész)
Érdekes tudományos tényekről szóló cikksorozatunk végén a földközeli objektumokról és a rákbetegségről osztunk meg néhány érdekességet.
Felvételi: saját döntésünk a választott szak vagy a szülőké?
Február 24-ig gondolkodhatsz, hogy melyik felsőoktatási intézménybe adod be a jelentkezésedet. Van már ötleted? Ebben a cikkben pályaválasztási szakértő segítségével adunk neked néhány tippet!
Egy hétre bárki egyetemista lehet
Egy hétig kortól, végzettségtől, tanulmányi eredményektől függetlenül bárki egyetemistának érezheti magát a Szegedi Tudományegyetem kommunikáció szakán. Február 6-tól öt tanítási napon 71 kurzus óráiba hallgathatnak bele az érdeklődők - tájékoztatta Medgyesi Konstantin egyetemi oktató az MTI-t.
Sokat ér a magyar diploma, de a munkahelyeken több gyakorlati tudás kell
A fiatal felnőttek fele szerint az életben való boldoguláshoz nagymértékben hozzájárul a diploma, s további háromtizedük is közepes jelentőséget tulajdonít a felsőfokú végzettségnek - derül ki az Ipsos F and F témában végzett felméréséből, amelynek összegzését szerdán juttatták el az MTI-hez. A fiatalok által felállított rangsor első helyén az ELTE áll, amelyet a Corvinus, illetve a Műegyetem követ.
Kezdődnek a középiskolák központi írásbeli vizsgái
Pénteken megkezdődnek a középfokú iskolák központi írásbeli felvételi vizsgái. Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint írásbelit 506 intézmény szervez, és azokon több mint 70 ezren vesznek részt.
Látássérült kisdiákok megdöbbentő képei Afrikából
Jonathan May egy ausztrál fotóriporter. Az alább látható, nem mindennapi képsor az ő munkája, mely a Kenyai Thika Általános Iskola tanulóit ábrázolja. Miért más, vagy mondhatni különleges az a képsor? Mert az oda járó gyerekek kivétel nélkül látássérültek, és ennek ellenére próbálnak meg teljes életet élni - a szerény lehetőségeik ellenére.
Top 10 dolog, amit a suliban is taníthatnának (4. rész)
Mi az a Stuxnet? A diákoknak tanulniuk kellene a cyber háború történetéről. A cyber háború a hálózat politikai célú hekkelését jelenti kémkedés és szabotázs céljából. Nagy szervezeteket hoztak létre a cyber támadások tanulmányozására. És hallottál-e már a holocéni fajok pusztulásáról?
Tanulj meg életet menteni!
Hazánkban a legtöbb fiatalkorú baleset miatt veszti életét. Évente mintegy 200 iskoláskorú gyermeket veszítünk el és említett korosztály (6-19 év) kórházi ellátásának a száma meghaladja a 15 ezret évente.
Autóvezetés: a bukottak esélyesebbek a bukásra
Aki egyszer már megbukott az autóvezetői vizsgán, jó eséllyel újra meg fog bukni - mutatkozik meg brit statisztikákból.
Miniszterek diploma nélkül: elég egy érettségi a karrierhez?
Nem jellemző, de azért máshol is előfordul, hogy a kormányfő olyan politikust nevez ki miniszternek, aki soha nem járt egyetemre vagy főiskolára. Míg az Egyesült Államokban minden tárcavezetőnek van diplomája, Nagy-Britanniában már akad olyan politikus, aki csupán érettségit szerzett.
Iskolai stressz: rosszullét és hasfájás - A szakértő válaszol
Tisztelt doktornő! A vizsgaidőszak kellős közepén álló diák vagyok, nagyon lefoglalnak a vizsgák és a körülöttük zajló felhajtás, noha próbálok odafigyelni magamra, ez nem mindig jön össze. Mostanság későn ébredek, úgy, hogy fáj a hasam, és nem tudom az okát.
Iskola, ahol naponta van testedzés és a tanárok lépészámlálót hordanak
Az ötévesek hip-hop táncot lejtenek az ábécére. A harmadikosok geometriai formákba hajladozva tanulják a matematikát, míg az ötödikesek kalóriaszámítással. Mindenki minden nap megfordul a tornateremben egy amerikai elemi iskolában, amelynek oktatói nagy feladatot vállaltak fel: megpróbálják visszafordítani az elhízást.
Top 10 dolog, amit a suliban is taníthatnának (3. rész)
A Creutzfeldt–Jakob betegség (CJD) egy degeneratív fertőző agyi elváltozás, ami gyógyíthatatlan és halálos. A CJD-re gyakran utalnak kergemarhakórként, mert a szarvasmarhák szivacsos agyvelő elfajulásáról (Bovina Spongiformis Encephalopathia) úgy gondolják, hogy az embert is megbetegíti.
Diploma nyelvvizsga nélkül: nem csitul a vita
Hetek óta tart a vita a hároméves "nyelvvizsga-amnesztiáról", és még közel sincs vége: a nemzetierőforrás-miniszter szerdán nyújtott be egy újabb módosítót, amely alapján csak azok a végzett hallgatók kapnák meg nyelvvizsga nélkül a diplomát, akik az egyetemek-főiskolák saját, belső nyelvi vizsgáját leteszik.
Top 10 dolog, amit a suliban is taníthatnának (2. rész)
Maurice Hilleman több életet mentett meg, mint akármelyik másik tudós a huszadik században. Amerikai mikrobiológus, aki több mint három tucat védőoltást fejlesztett ki, 1909-ben, Montana államban, Miles City közelében született. Az ő munkásságán kívül néhány általános félreértést is tisztázunk a cikkben.