Miért dob a telefonod pontosan rád illő hirdetéseket? – Az adatgyűjtés titkai egyszerűen
Gondoltad volna, hogy a neten hagyott nyomaid alapján a nagy tech cégek, mint a Google vagy a Meta (korábban Facebook), többet tudnak rólad, mint hinnéd? Ez nem véletlen: manapság az online világban az adatok jelentik az igazi kincset. De vajon mit tudhatnak rólad, és miért látod azt a hirdetést, ami szinte rád kiáltja: „Vegyél meg!”? Nézzük meg!
Tiltólista az iskolában – ősztől újabb szigor várható
Nem lesz megengedett egyebek mellett az energiaital, a dohánytermékek, az alkohol és a kábítószer fogyasztása az általános iskolák összes évfolyamán, a gimnáziumokban és a szakképző iskolákban, rendszerint ott, ahol 18 évnél fiatalabbak tanulnak, illetve a kollégiumokban is szigorítás érkezhet.
5 módszer, hogy könnyebben menjen az online kutatás
Az interneten kutatást végezni, amikor dolgozatokat vagy beadandókat készítesz, napjainkban már alapvető. De egy témához rengeteg információt találhatsz, ezért az online források értékelésének és kiválasztásának ismerete segíthet elkerülni a fejfájást és elvesztegetni az időt.
E-mail etikett- Amire figyelni kell
Az e-mail sokkal könnyebbé tette a kommunikációt, de vannak kelepcéi, amiket érdemes elkerülni. Egy egyszerű mondat is kavarodást okozhat. Könnyebben értelmezhetővé válnak bizonyos dolgok, ha szóban hallod őket, de kontinenseken átívelő maileknél ez nem mindig megoldható. Mi segítünk neked, hogy leveled akkor egyértelmű és viszonzott legyen, ha erre kicsi az esély.
Áltudományok veszélyei - miért csak hiteles forrásból tájékozódj?
Az internet a barátod: bármiről is van szó, információk tömege áll a rendelkezésedre ahhoz, hogy tájékozódj. Így van ez akkor is, amikor egy-egy testi-lelki problémára keresel gyors megoldást - most már csak azt kell eldöntened, hogy kinek is higgy a bőséges találati listából.
Melyek most a legelőnyösebb főiskolás, egyetemista diákszámlák?
A kezdő főiskolások, egyetemisták egyik nagy fejfájása lehet a nyár végén, hogy melyik diákszámlát válasszák. Szerencsére ezzel most nem kell sokat bajlódni, mert a pénzügyi termékválasztással foglalkozó BiztosDöntés.hu szakemberei segítenek a döntésben.
Lányok Napja 2022: Legyél te is Nokia TechLány!
Érdekel, hogyan lehet befolyásolni a jövőt a technológia segítségével? Akkor a Lányok Napján irány a Nokia Skypark! Fedezd fel a finn telekommunikációs cég tech világának minden zeg-zugát! (x)
Az agydopping veszélyei
Tiniként neked is időnként kész őrületnek tűnik az életed? Szülői elvárások, barátok, jegyek, tanárok, tesztek, álmok, rémálmok, nevetések, sóhajok, remények, mosolyok… Örökös mókuskerék, melyben minden egyes felelést vagy dolgozatot úgy állítanak be, mint életed legfontosabb, jövőd szempontjából döntő fontosságú eseményt?
Benini fiatalokkal ismertetik meg a digitális történetmesélés eszköztárát
A nyugat-afrikai Benini Köztársaságba is eljut az Erasmus+ társfinanszírozásával megvalósuló Youth in Progress and Partnership for Equality and Exchange (YIPPEE) program, amelyet hazai részről az Anthropolis Egyesület koordinál. Benin és Magyarország mellett Románia, az Egyesült Királyság, és Olaszország egy-egy civil szervezete vesz részt a fiatalok kapacitásépítését elősegítő projektben.
Online pénzkeresési lehetőségek egyetem vagy fősuli mellett
A hallgatóknak életmentő lehet, ha tudják, hogyan juthatnak pénzhez online. Az órák és a sok tanulnivaló mellett nehéz időt szakítani egy rendes munkára. Ezért is olyan hasznos az internet: segítségével nemcsak pénzt kereshetsz, hanem a karrieredben is segíthet előrejutni. Íme, 7 remek módszer, ami neked is beválthat.
Internetbiztonsági konferencián járt a KamaszPanasz szerkesztője
A KamaszPanasz tini szerkesztőinek egyik oszlopos tagja, Gyarmati Zoltán is előadást tartott a múlt pénteken tartott Médiapédia című konferencián Budapesten. A téma igen aktuális volt: az internetezés veszélyeiről szólt.
Milyen hatással van a Facebook a jegyeidre?
A számos forrást felhasználó OnlineEducation.net felmérése szerint a Facebook és a Twitter használatából előnyt is lehet kovácsolni – néha. Ám azoknak a tanulóknak az esetében, akik egyszerre használják a Facebookot és próbálnak tanulni, a multitasking egy jeggyel rosszabb átlagot eredményez, mint a koncentráló társaiknál.
7 részmunkaidős állás egyetemistáknak
Egyetemistáknak való részmunkaidős állást keresel? Ha igen, akkor tudnod kell, hogy számos remek lehetőség áll előtted. Sok munka ezek közül működhet az egyetemi időbeosztásoddal együtt is. Néhányat pedig még a campus területén is megtalálhatsz.
Magyarok a fiatal tudósok olimpiáján
Negyedik helyezéssel tért haza Pittsburgh-ből, a Nemzetközi Tudományos és Innovációs Versenyről a magyar csapat. A bonyhádi Énekes Péter és Köpenczei Gergő alkotta csapat egy egyedi titkosító algoritmust bemutató projekttel bűvölte el a zsűrit. Előfordulhat, hogy hamarosan az ő kódrendszerük fog visszaköszönni a számítógépünk operációs rendszerében.
Magyar tinik a YouTube űrlaboratóriumában
Hamarosan megtudjuk, hogy van-e magyar a YouTube Space Lab (Űrlaboratórium) projekt regionális győztesei között. 60 döntős várja az eredményt, köztük az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium tanulója Galgóczi Gábor, aki Egri Péterrel közösen pályázott.