Mi is a sadfishing?
A közösségi média a tizenévesek életének szerves része. De ami egykor egyszerű módja volt a barátokkal és családdal való kapcsolattartásnak, mára olyan közeggé fejlődött, ahol a riasztó trendek közepette egyre nehezebb megkülönböztetni az igazit a hamistól. Te tudod, mi a sadfishing?
Sikolyterápia: A horrorfilmek mentális egészségügyi előnyei
Az ijesztő filmek nézése sokkal többet nyújthat, mint egy jó ijesztgetés, segíthet a stressz és a szorongás enyhítésében is. (Igen, valóban.)
Mi történik, ha a párod főiskolára vagy egyetemre megy?
Működhetnek a távkapcsolatok? Ez a kérdés valószínűleg megfordul a fejedben, amikor a párod főiskolára vagy egyetemre készül. De az is lehet, hogy mindketten továbbtanultok, csak különböző intézményekben, egymástól távol. Mit jelent ez a kapcsolatotokra nézve? Képesek lesztek kitartani, ha csak a tanítási szünetekben, esetleg hétvégenként találkozhattok? Az alábbi tippek segíthetnek megküzdeni ezzel a helyzettel.
7 tipp a valóban biztonságos jelszóért
Ma már szinte minden adatot online tárolunk, így egyáltalán nem mindegy, mennyire biztonságos a jelszavunk! Ha már törték fel bármelyik fiókodat, akkor az ezzel járó pánik és bosszúság valószínűleg nem ismeretlen előtted. Használd tippjeinket, hogy biztonságos jelszót hozz létre, és számláid valamint egyéb személyes információid biztonságban legyenek!
Hogyan mondd el a barátnődnek, hogy megcsalják?
Több mint nehéz elmondani a barátnődnek, hogy megcsalja őt a párja, hiszen semmiképpen nem akarod megbántani. Szinte képtelenség megtalálni a megfelelő módot, nem lehet elég tapintatosan közölni. De mégis, hogyan csináld?
Mit tegyél, ha nincsenek barátaid?
Ha nincsenek barátaid, az még nem jelenti azt, hogy fura vagy, vagy antiszociális, csupán annyit tesz, hogy most nem a legelőnyösebb a helyzeted. A jó hír az, hogy kilábalhatsz belőle.
Cyberbullying: így előzheted meg!
A HBSC 2022-es adatai szerint Magyarországon a 11-17 éves diákok 13,8 százaléka esett már áldozatul internetes bántalmazásnak, és az 5-7. osztályos tanulók 22 százaléka volt már bántalmazott internetes felületen.
Amikor egy barátod kellemetlen képeket posztol rólad
Az egyik legdühítőbb és legfájdalmasabb dolog, ami történhet két barát között, amikor az egyikőjük ciki képeket rak ki a másikról. Árulásnak hat, részben azért, mert elgondolkodsz azon, hogy tényleg fontos vagy-e neki vagy oktalanul bíztál benne.
Felháborít az igazságtalanság?
Sajnos mi emberek nagyon finom és durva módszerekkel is tudjuk bántani egymást. Olykor ennek nem is vagyunk tudatában és ekkor szükséges lehet a közbelépés. Te mit teszel, ha azt látod, hogy másokat bántanak? Közbe mersz lépni? Miért „fagyunk le” néha?
Segítség! Hipochonder vagyok!
Bármilyen betegségről hallasz, azonnal vizsgálgatni kezded magad, és a tüneteket sorra észleled? Ha valaki eltüsszenti magát a közeledben, pár perc múlva már úgy érzed, be is lázasodtál? Ha köhögni kell, már a tüdőrák jeleként fogod fel, és azonnal keresgélni kezded a neten a túlélési esélyekről szóló cikkeket? Akkor lehet, hogy hipochonder vagy!
27 módszer, mely segít lazítani
Miért pont 27? Miért ne? És ez még csak a kezdet! Az ,hogy az emberek egyre többet keresgélnek a neten a „Hogyan relaxáljunk?” címszó alatt, határozottan jelzi, hogy a modern élet túlságosan is sok stresszel jár. Miért érezzük úgy az időnket megtakarító találmányok sora ellenére, hogy állandó rohanás az életünk?
Okostelefon-függőség: hogyan küzdhető le?
Bevallom, túlságosan gyakran használom az okostelefonomat. És minél gyakrabban használom, annál gyakrabban tör rám a kényszer, hogy azonnal ellenőriznem kell, mi újság vele. Bárhol és bármikor. A fogorvosi rendelőben. Az iskolából hazafelé. Amikor dolgozom. Amikor várok a buszra. Sőt, még reggeli közben is!
Amit a tizenéveseknek és a szülőknek tudniuk kell a digitális zaklatásról
A legtöbb kapcsolatnak vannak tipikus hullámvölgyei. A párok dühösek lehetnek, nem értenek egyet, és akár szakíthatnak is. De az a hullámvasút, amelyen a tinédzserek a digitális ismerkedés során átmennek, minden, csak nem normális.
Flörtölj online
Annak a művészete, hogy hogyan gyakoroljunk valakire pozitív benyomást az első találkozás alkalmával, gyökeresen megváltozott akkor, amikor az online randevúk teret hódítottak maguknak. Miközben otthon ülsz a számítógép előtt, nem kell azon gondolkodnod, hogy vajon rúzsos-e a fogad, az egyetlen buktató, ha sajtóhibák vannak a profilodban. De hogyan tudod megállapítani, hogy az adatlap alapján annyira csábító pasas valóságos –e? Adunk néhány tippet, hogy mit csinálj és mit ne az e-mail randik alkalmával!
11 dolog, amire figyelni kell internethasználatkor
Sokan úgy gondolják, hogy az internet olyan hely, ahol következmények nélkül önmagad lehetsz, és ez nagyrészt igaz is. Az, hogy hogyan beszélsz, hogy nézel ki, vagy van-e valamilyen betegséged, nem számít internethasználat közben, nem úgy, mint a való életben.